Сьогодні побачив чергове підтвердження моєї винятковости та досконалости. Виявляється, таких блоґів, як у мене, одиниці! А ще я знайшов правила, більшість з яких я і так дотримуюся.
- Повний переклад інтерфейсу блоґа на мову ведення. Часто інтерфейси перекладено лише частково, що залишає враження недбалости. Особливо часто не перекладають дати й окремі слова слова (on, at, posted).
- Увага до типографіки і розмітки в записах. Використання правильних лапок, довгих тире, стандартизовані відступи між абзацами, продумані розміри абзаців, використання де потрібно заголовків і списків — все це ознаки високої якости й уважности автора блоґа до своїх читачів.
- Грамотність. Перевірку грамотности можна автоматизувати багатьма засобами. Якщо ви не приділяєте цьому час — значить ви ставитеся до свого блоґа несерйозно.
- Максимально відкрита статистика. Покажіть, скільки людей підписалися на ваш RSS, скільки до вас заходило в день відвідувачів і звідки вони приходили, хто залишив на вас посилання — загалом, всю можливу статистику. Люди будуть більше вам довіряти, якщо вам нема чого від них приховувати.
- Легкість контакту з автором. Вкажіть всі можливі способи з вами зв'язатися, включаючи мобільний і ICQ.
- Наявність якісних фотографій автора. Відкрите забрало — ознака довіри, впевнености та відвертости. Подумайте, в якому стилі краще зробити фотографію, простежте за своєю зовнішністю у момент фотографування, відретушуйте результат. Головне фото автора на блозі має бути ідеальним.
- Хороший і продуманий шаблон посилань. Ніяких посилань виду site.ru/?p=199, це головна ознака новачків. Використовуйте тільки добре продумані шаблони посилань на автономних блоґах.
- Можливість підписатися на поновлення безліччю способів. Транслюйте свій блоґ у всі можливі місця Мережі, куди тільки можна транслювати — хай читачі самі виберуть зручний для них спосіб підписки.
- Уважність автора до коментарів і коментаторів. На всі коментарі з питанням має бути дано відповідь. Якнайшвидше. На всі коментарі, якщо вам є що сказати, ви повинні це сказати. Мовчання — неповага до людей, які витратили на вас свій час. Крім того, дякуйте вашим коментаторам посиланнями на них — і вони вас полюблять.
- Регулярність виходу нових записів. Один запис на день — це набагато краще, ніж 5 записів на день, а потім — мовчання на тиждень. Ваші читачі повинні звикнути до вашої регулярности і обов'язковости.
- Стислість і конкретність. Людям складно читати в мережі багато. Пишіть стисло і по суті.
- Яскраві ілюстрації. Дайте своїм підписчикам можливість краще відчути запис і відпочити на ньому поглядом завдяки красивому фото в тему.
- Авторське наповнення. Цитування — це добре, але тільки в міру. Ніколи не копіюйте чужий запис цілком в свій блоґ, навіть якщо ви вказуєте авторство.
- Указання свого реального імені. Довіра — один з головних ресурсів у Мережі. Вам більше довірятимуть ваші читачі, якщо ви підпишетеся своїми реальними даними. Ім'я та прізвище — саме за ними, а не за псевдом, вас повинні знати і звертатися до вас.
- Безліч коментарів. Зробіть усе можливе для того, щоб ваші записи не залишилися без відгуків. У крайньому разі коментуйте анонімно самі себе. Це все одно краще, ніж абсолютна тиша.
- Посилання на инших блоґерів. Їх, звичайно, не повинно бути дуже багато, инакше це буде вже не авторське наповнення, а просто збірка посилань. Але вони повинні бути. Ви станете повністю своїм в блоґосфері тільки якщо не боїтеся ставити посилання на инших блоґерів.
- Роки існування. Якщо ви зможете вести свій блоґ стабільно кілька років — популярність вам забезпечена, оскільки така стабільність дуже рідко зустрічається в блоґосфері. Її цінують.
- Ясне ставлення до реклами. Прямо й чесно скажіть своїм підписчикам у розділі про себе, чи містить блоґ платну рекламу в записах. Указувати на конкретні рекламні записи не обов'язково, але читачі повинні знати, бувають вони у вас чи ні. І без обману!
- Написання записів з чіткою ідеєю. Якісний блоґ — це не просто потік ваших думок. Кожен запис має говорити про конкретні речі, об'єднані однією ідеєю. Думки повинні бути чіткими і закінченими. Инакше максимум, на що ви зможете претендувати, — увага своїх реальних друзів і не налаштованих на серйозне спілкування «френдів».
- Несподіваність. Хороші блоґери иноді порушують всі свої правила, щоб не набриднути своїм читачам. Напишіть запис на «олбанській» мові, якщо ви славитеся своєю грамотністю. Дайте фотографії «сексапільної дівчинки з сусіднього відділу», якщо ви серйозно пишете про свою роботу. Будьте веселіші!
Ну, пункти 10 і 15 посміхнули, але слідувати ним я, звичайно, не буду — у мене ще робота є...
З грамотністю теж, якщо чесно, проблеми. Сьогодні зокрема взнав, що блоґ у родовому відмінку буде блоґа, а не блоґу, як вважає більшість за статистикою Google... Це через це мій блоґ ще й досі непопулярний, чи я щось не розумію?!
Нема коментарів
Дописати коментар