субота, 14 березня 2009 р.

Політичний кастинг


Быва­ют та­кие уди­ви­тельные ли­ца, ми­мо ко­торых не­во­змож­но про­й­ти - на­до обя­за­те­ль­но ос­та­но­ви­ть­ся и дать в мор­ду.
Basher

Ко­лись я не міг збаг­ну­ти, звід­ки бе­ре­ть­ся стіль­ки по­ки­дь­ків цін­них ка­д­рів у по­лі­ти­ці. Бу­ло та­ке вра­жен­ня, що во­ни роз­мно­жу­ю­ть­ся ді­лен­ням. І всі як на під­бір: брех­ли­ві, пи­ха­ті та з роз­кор­м­ле­ни­ми ри­ла­ми. І во­ни не з’яв­ля­ю­ть­ся ні­звід­ки — во­ни ви­хо­дять з на­ро­ду. А ос­кіль­ки на­род не хо­че фор­му­ва­ти по­лі­тич­ні пар­тії, які пред­став­ля­ли б йо­го ін­те­ре­си, по­лі­тич­ні пар­тії фор­му­ють са­мі по­лі­ти­ки, оби­ра­ю­чи со­бі по­діб­них.

За­ли­ша­є­ть­ся тіль­ки спо­сте­рі­га­ти за кас­тин­га­ми. Спо­чат­ку кан­ди­да­ти на че­с­но на­гра­бо­ва­ні за­роб­ле­ні гро­ші влаш­то­ву­ють по­лі­тич­ний, або ін­фор­ма­ці­й­ний проєкт. Ну, взя­ти, на­при­клад, Ози­ме По­ко­лін­ня™. Скіль­ки во­но на­бра­ло на ви­бо­рах? Ніс­кіль­ки! За­те очі­ль­ни­ки ці­єї пар­тії (Бо­го­слов­сь­ка і Хо­рош­ков­сь­кий) про­лі­зли в “ве­ли­ку по­лі­ти­ку” і те­пер їх­ні огид­ні пи­ки з те­ле­ві­зо­ра не ви­ла­зять! А Кор­чин­сь­кий? Ну хто йо­го знав до то­го, як він ви­ліз на ток-шоу? Був со­бі зви­чай­ний мос­ков­сь­кий про­во­ка­тор в УНА-УН­СО. Ні­хто, ні­що і зва­ти ні­як... А те­пер го­лов­ний ра­ди­каль­ний по­лі­тик Ук­ра­ї­ни — сам Тяг­ни­бок ні­як не мо­же йо­го по­су­ну­ти!

Але про­с­то з’я­ви­ти­ся в ме­ді­й­но­му про­с­то­рі ма­ло. Для то­го, щоб вли­ти­ся в ук­ра­їн­сь­кий по­лі­ти­кум не­об­хід­но до­ве­с­ти, що ти свій. Прин­цип до­ве­ден­ня ду­же про­с­тий, відо­мий і от­ри­мав на­зву «Ат­да­дім Львов па­ля­кам». І сь­о­год­ні я маю мож­ли­вість щас­тя спо­сте­рі­га­ти за схо­джен­ням но­в­о­го по­ко­лін­ня ук­ра­їн­сь­кий по­лі­ти­ків. По всьо­му Дні­про­пет­ров­сь­ку мож­на по­ба­чи­ти рек­лам­ні щи­ти з но­ви­ми пи­ка­ми, які рек­ла­му­ють “га­зе­ту юго-во­с­то­ка Украины «Левый Бе­рег»”. Уже од­на на­зва го­во­рить са­ма за се­бе — га­зе­ту мож­на й не чи­та­ти. А от на пи­ки ці­ка­во по­ди­ви­ти­ся...

Го­лов­ною пи­кою, як я зро­зу­мів, є Кость Бон­да­рен­ко. Це про­с­то ге­ні­я­ль­на лю­ди­на, як­що ві­ри­ти йо­го бі­огра­фії. Про­ФФе­со­ром він ще не став, але має всі пер­спек­ти­ви, бе­ре участь в усіх мож­ли­вих за­хо­дах. Ос­тан­ній йо­го проєкт — це «Фаб­ри­ка ду­м­ки». Ко­мен­та­рі, ду­маю, зай­ві. В прин­ци­пі, про­чи­тав­ши бі­огра­фію, мож­на без особ­ли­в­о­го на­пру­жен­ня по­ба­чи­ти ти­по­вий про­філь по­літ­ру­ка. Але но­ве по­ко­лін­ня май­бут­ніх мож­но­влад­ців обе­реж­не... Во­но ні з ким не сва­ри­ть­ся, хоч і сим­па­тії до особ­ли­вих негід­ни­ків не при­хо­вує:
...Ком­му­нис­ти­че­с­кая же пар­тия, на сегод­няш­ний день, дей­с­т­ви­те­ль­но очень привле­ка­те­ль­на в элек­то­раль­ном смысле, по­то­му как в ней очень ма­ло «го­во­ря­щих го­лов», умных лю­дей и про­с­то тех, кто спо­собен ге­не­ри­ро­вать ка­кие-то ре­альные идеи. А Табач­ник как ис­то­рик, как бывший жур­на­лист очень хо­ро­шо зна­ет Ком­му­нис­ти­че­с­кую пар­тию, ком­му­нис­ти­че­с­кую иде­о­л­огию, те­о­рию и прак­ти­ку ком­му­нис­ти­че­с­кой ра­боты.
Все зро­зу­мі­ло? Табач­ник — ро­зу­м­на лю­ди­на, яка здат­на ґе­не­ру­ва­ти «ре­альные идеи». А мож­на і більш відвер­то:
...Я счи­таю, пре­вра­щ­е­ние Украины в го­с­у­дар­с­т­во с тре­мя фе­де­ра­та­ми (Га­ли­чи­на, Дон­басс, Крым) и крупным го­с­у­дар­с­т­венным те­лом (соб­с­т­вен­но Украи­на) - это путь к сба­лан­си­ро­ва­нию раз­личных реги­ональных ин­те­ре­сов и раз­личных кон­цеп­ций ра­зви­тия го­с­у­дар­с­т­ва. Га­ли­ча­не и дон­ча­не в та­ком случае ос­та­ю­т­ся при сво­их ин­те­ре­сах, а фе­де­ральный центр - Киев - урав­но­ве­ши­ва­ет эти ин­те­ресы. Но под эту идею не­об­хо­ди­мо пол­ностью пе­ре­пи­сать про­ект "Украи­на". Это де­ло бу­ду­щих по­ко­ле­ний по­ли­ти­ков.
Прав­да ж «ре­аль­ная идея»? Та особ­ли­во ме­ні по­д­об­а­є­ть­ся лек­си­ка, типу про­ект "Украи­на", яку в ана­лі­тич­них стат­тях не зу­с­трі­неш. Без ці­єї лек­си­ки псев­до­пат­рі­о­тич­на ри­то­ри­ка ви­гля­дає до­сить щи­ро, але під час бліц-ін­тер­в’ю так важ­ко кон­т­ро­лю­ва­ти язи­ка... Зви­чай­но, як­що кор­дон по Збручу сни­ть­ся в ро­же­вих снах, то ино­ді ці за­по­віт­ні мрії озвучу­ю­ть­ся про­ти во­лі.

Ну, а жур­на­ліс­т­ка но­в­о­го але, без су­м­ні­ву, ду­же пер­спек­тив­н­о­го ви­дан­ня Со­ня Кош­ки­на ще відвер­ті­ша:
В 2004-м я трижды го­ло­со­ва­ла за Яну­ко­ви­ча, по­то­му что зна­ла, нет – чув­с­т­во­ва­ла: Ющ­ен­ко и его ко­ман­да на­халь­но врут. Не­с­мо­т­ря, кс­та­ти, на то, что, ра­бо­тая в га­зе­те, я не по­на­слышке зна­ла, что та­кое цен­зу­ра и «тем­ни­ки» АП.
Та­ким чи­ном, мож­на не су­м­ні­ва­ти­ся, що ско­ро наш «бо­монд» от­ри­має сві­жу кров, а ук­ра­їн­ці бу­дуть слух­ня­но го­ло­су­ва­ти вже за но­ве по­ко­лін­ня ха­зя­їв жит­тя...

7 коментарів:

  1. Олександре, не переймайтесь. Система вже у перенасиченому стані, нагнітання іде, але не сприймається тими кого мало б збурювати. Схоже щось у політтехнологів засбоїло. Зворотній зв'язок відсутній? Зізнатися, що "піпл" ідею не "хаває" їм страшно, бо фінансувати перестануть. У нас тут роздають комуністичний "Киевский вестник", потенційний "електорат" (пенсіонери) на газету плюється. Вітренко компетентніша у цих справах, тому відсиджується до часу "у кущах".

    ВідповістиВидалити
  2. Та як же не хаває? Чи може ви думаєте, що в наступному парламенті будуть не ті самі партії? І не тільки партії, а й персоналії...

    ВідповістиВидалити
  3. Я думаю що ці партії намагатимуться на ходу міняти правила гри, як це вже відбулося у на виборах у Тернопільську облраду:
    Партія регіонів в облраді Тернополя не представлена жодною людиною. Соцдослідження показали, що ми можемо одержати від 4% до 7%, а БЮТ, який мав 57% впаде до 25%. Тому вони голосували за те, щоб це не відбулося, а ми голосували зовсім з інших причин", - пояснив Єфремов. цитатра так , на вскидку з видачі гугля. Цікаво, що сенс подій всі розуміють, але паралелі проводити з мукачевом 2003 не поспішають.
    У 2003 також здавалось що СДПУ0 пре як танк. Через рік розклад політичних сил було не впізнати. Але персонажі залишились майже не змінні, зміну декорацій намагатимуться провернути і на цих виборах (майбутніх).

    ВідповістиВидалити
  4. Яка різниця, як називатимуться ті партії, якщо обличчя ті самі? "Прекрасно" про Тернопільські вибори вчора в Шустера сказала ця сама Кошкіна: політеліти мають між собою домовитися. Народ питати не обов’язково... Ото вони завжди й домовляються як разом холопів поганяти...

    ВідповістиВидалити
  5. А погодьтесь, те що хоч так починають домовлятись - вже позитив *-) . Тут аби рвати навпіл не почали. Скажу одну жахливу річ: незалежність та єдність України зараз тримається на економічній зацікавленості олігархічних кланів. Так їм легше холопів поганяти, спокійніше майно приватизовувати. Такий "етап". Прибери зараз ці клани, вітренківці з тягнибоківцями пошматають країну.
    На те нема ради.
    Треба щоб холопи швидше ставали народом. Тоді олігархи самі зі сцени зійдуть. Так би мовити перестануть "фігуріровать". Тоді матимемо європейську демократію.
    Сказане не означає - сидіти й чекати кращих часів, але на об'єктивні умови варто зважати.

    ВідповістиВидалити

Hy-phen-a-tion